Krosový model pro aktivní jezdce má všechno, co si lze za rozumné peníze přát. Pěkné, dobře zpracované kolo s kvalitními komponenty má výkonný a poslušný motor Bafang Max Drive, lanka vedená v rámu, vzduchovou vidlici, hmotnost 20 kg. Jak se na Apache Matto MX (Lady) jezdí?

Jízda je zážitek. Představte si, že máte dobře odladěné krosové kolo, se kterým se chcete vydat za hezkého počasí ven – jen si nemusíte dělat starosti jak vysoko a jak daleko pojedete.

Na rovině a v mírném stoupání si na motor ani nevzpomenete, ve chvíli, kdy chcete jet ve stejném tempu i do kopce, nastavíte asistenci a opět motor pustíte z hlavy.

Při odblokovaném rychlostním omezení bude jízda po rovině mezi 30 – 35 km/h příjemným zážitkem, při ještě vyšších rychlostech z kopce bude Apache Matto MX stále stabilní.

Reakce na pohyb pedálů je téměř okamžitá, nárůst podpory je plynulý a výkon s 80 Nm je v porovnání s nižší cenovou kategorií fenomenální, i do výrazného stoupání vystačíte s menšími kolečky přehazovačky. Bafang Max Drive je aktuálně to nejlepší, co můžete za normální peníze pořídit (srovnání cen zde).

Do křižovatky vjíždíte díky rychlé podpoře svižně, motor na většině trasy ani neslyšíte, výdrž akumulátoru je oproti nábojovým motorům podstatně vyšší. Kotoučové brzdy jsou okamžitě a výrazně účinné, pokud je neopatrným úderem nebo opřením kola nezkroutíte, podstatným způsobem přispějí k bezpečné jízdě.

Apache Matto MX je to pravé krosové elektrokolo pro ty, kdo jezdí rádi. Je vzdálené kompromisům základní cenové kategorie, se slušným designem a kvalitními komponenty uspokojí naprostou většinu zájemců a zamyslet by se nad ním měli i ti, kdo si původně připravili nižší částku. Je přesně tím, jaké by elektrokolo mělo být – nenápadným, ale spolehlivým partnerem, se kterým vám bude dobře.