Elektrokolo značky Leader Fox FORENZA Lady 2016, které se stalo nejoblíbenější a nejvíce žádané, má hliníkový rám a moderní design.

Elektrokolo je vybaveno baterií s články SAMSUNG/SANYO s kapacitou 10,4 Ah nebo 13 Ah, umístěnou na zadním nosiči, a zadním motorem 8-FUN s nominálním výkonem 250 W a maximálním výkonem 350 W (EU NORMA EPAC EN15194). Inteligentní SMART BMS systém v baterii umožňuje sledovat její historii a funkčnost jednotlivých článků.

Novinkou je integrované zadní světlo a přední světlo napojené přímo na baterii elektrokola. Systém elektropohonu se ovládá pomocí LCD displeje umístěného na řídítkách. Dojezd elektrokola závisí na různých faktorech: hmotnost jezdce a nákladu, fyzická kondice jezdce, styl a povaha jízdy, technický stav kola, teplota, směr a síla větru, výškový profil trasy a povaha terénu (hrubý povrch, kopcovitý terén, časté rozjíždění atd. snižují dojezd). Pokud chceme dosáhnout co největšího dojezdu, je potřeba přepínat jednotlivé režimy podle terénu a toho jak rychle jedeme.

Průměrný dojezd je asi 75 km a maximální dojezd je 100 km. Toto kolo má přehledný LCD displej, na kterém jsou různé funkce (zobrazení rychlosti, funkce WALK, ujeté kilometry, stav baterie a noční režim). Elektrokola Leader fox se vyvíjí a montují v České republice ze součástek vyrobených v Číně.

Dámská elektrokola se liší od těch pánských sníženým rámem a odlišnou geometrii. Ženy u elektrokola Leader Forenza Lady Fox ocení především pohodlí a neokoukaný design.