Elektrokola jsou jsou alternativou, jak bez přílišné námahy dojet kamkoli, a mnohdy i dál, než bychom si vůbec na obyčejném kole troufli. Ale jak na to, když vám kapsa nedovolí příliš a přesto po elektrokole toužíte?

Ceny elektrokol se dnes pohybují v řádu desetitisíců. Cenový rozsah, za nějž kolo pořídíte je docela značný a dostatečně velkorysý, aby si vybral každý. Pohybuje se od zhruba 10 tisíc až do 90 tisíc i více korun. Ale to už hovoříme o Mercedesech mezi elektrokoly s drahými bateriemi a komponenty vysoké kvality s parádními parametry specifikace.

Takové docela solidní a dlouhého provozu schopné elektrokolo dnes pořídíte za cenu okolo 17 tisíc korun včetně DPH. Níže ani nelze s cenou jít, protože jen samotná baterie vyjde na 6 až 7 tisíc korun. A taková super kvalitní baterie s vyšší kapacitou stojí tolik co celé levnější elektrokolo – 16 až 17 tisíc.

Je pak jasné, že nižší cenová hladina (třeba pod 10 tisíc korun) celého elektrokola sebou nese i nižší úroveň kvality jednotlivých dílů a prvků, potažmo vybavení a příslušenství. S tím jsou pak spojeny patálie typu opakovaných oprav i nižšího komfortu.  A ve finále, když si to celé spočítáte, vaše náklady doženou nebo i převýší částku, za niž byste koupili dražší a méně poruchové kolo s hladce a mnohem bezproblémověji probíhajícím servisem u značky s kvalitou střední třídy nebo dokonce u renomované značky výrobce elektrokol.

Zlatá střední cesta je pořídit si elektrokolo okolo 25 tisíc korun. To už má přece jen nějaké lepší parametry baterie,  kvalitní komponenty i pestřejší příslušenství a vybavení elektrokola. Ale každopádně je dobré vybírat dle svých osobních preferencí a představ i peněženky.

A jaká elektrokola jsou v kurzu? Velmi komfortní a v nadstandardní ceně i kvalitě jsou elektrokola kola značky Scott a KTM nebo Haibike, kde se cena mnohdy vyšplhá až nad 90 tisíc korun. Samozřejmě jsou v nabídce i levnější varianty.

Střední třídu, a proto nejvíce oblíbená, zastupují značky Lectron, Devron, Crussis, Leader Fox, Apache a další, kde se cena pohybuje okolo třiceti 30 tisíc korun, ale samozřejmě mají i dražší a levnější kousky.

Vše závisí na představách i peněžence zájemce o elektrokolo, až pak uvažuje o značce, parametrech a vybavení.

Přehled elektrokol najdete zde